HISTORIA SYSTEMU FOKA

history

Jako ciekawostka przedstawiam poprzednie wersje mojej platformy edukacyjnej. Pierwszą stroną była strona o adresie inf-kopernik.yoyo.pl, która wyglądała mniej więcej tak jak obok. Strona była wykonana na systemie Joomla z jednym z domyślnych motywów graficznych.

history

Drugą wersją strony był serwis, przeznaczony dla całej szkoły. Pierwszy raz pojawiła się nazwa System Zdalnej Edukacji, jeszcze wtedy nie Foka. Niestety mało kto z niego korzystał. Strona była dostępna pod adresem system-zdalnej-edukacji.yoyo.pl. Styl strony miał nawiązywać do ówczesnej strony szkoły kopernikus.pl.

history

Ze względu na znikome zainteresowanie serwisem, ponownie utworzyłem stronę dla swoich zajęć informatycznych. Była to trzecia wersja platformy. Adres system-zdalnej-edukacji.yoyo.pl się nie zmienił. Jeśli chodzi o grafikę, to tak wówczas mniej więcej wyglądały strony internetowe.

history

Adres URL dotychczasowej strony był nieco przydługawy, na co często skarżyli się uczniowie. Trzeba więc było go jakoś uprościć. Niestety typowe, krótkie nazwy są zazwyczaj zajęte. Stąd uznałem, że niech się strona nazywa Foka i tyle. Od tej pory system nosił aktualną nazwę System Zdalnej Edukacji Foka, strona w wersji czwartej. Nowa strona, nowy adres: foka.c0.pl. Grafika miała nawiązywać do stylu metro, wymyślonego przez Microsoft i który zaczął dominować w aplikacjach i serwisach.

history

W kolejnym roku szkolnym wprowadziłem drobne zmiany w systemie i w motywie graficznym, publikując wersję piątą.

history

Kolejna wersja to całkowicie nowy design, taki kafelkowy z obrazkami oraz zupełnie nowy silnik. Wersja szósta strony.

history

Wersja siódma. Zupełnie nowa grafika. Natomiast silnik w dużej mierze pozostał ten sam, ponieważ sprawdził się w poprzedniej wersji.

history

A to wersja siódma i pół :) Parę zmian, ale w zasadzie to prawie ta sama strona.

history

Aktualna wersja ósma. Silnik nadal pozostaje taki sam, układ graficzny w zasadzie też, ale zupełnie odświeżona grafika. I najważniejsze, mamy nowy adres strony z protokołem HTTPS. Od teraz serwis nazywa się i ma adres foka.edu.pl